Ubytování Český ráj v blízkosti zámku Sychrov a dalších zámků

Ubytování v srdci Českého ráje Pronájem zahrady s chatou

Ubytování Český ráj

Hledáte ubytování v obci Pelešany nebo ubytování v soukromí ve městě Turnov? Ubytování v Českém ráji nabízí možnosti výletů na hrad Trosky, Sedmihorky, Klokočské průchody a mnohá další. Nabízíme ubytování mezi zámkem Sychrov a Hrubá skála.  Podívejte se na naše ubytování v soukromí v blízkosti Turnova a města Mnichovo hradiště a na naše tipy na výlety po okolí Českého ráje.

Kam na výlet když prší? Navštivte interierý zámku Sychrov

Státní zámek Sychrov

Jedním ze zámeckých skvostů Českého ráje je státní zámek SYCHROV. Novogotický zámek Sychrov patřil původně francouzskému rodu Rohanů, kteří jej využívali jako svojí rezidenci. Většina zámku je zpřístupněna veřejnosti a vy tak můžete obdivovat původní inventář pokojů. Zámek Sychrov nabízí pohádkové prohlídky a celoroční akce. Zámecký park je jedním z největších českých unikátů. Mezi nejvýznamnější stavby patří zcela jistě oranžerie, ve které je v hlavní sezóně otevřená kavárna. 

Státní zámek Sychrov

Navštivte státní zámek Sychrov a poznejte více okruhů. Pokud se ubytujete u nás můžete si zajet na zámek Sychrov několikrát za sebou a užít si krásného a unikátního parku i zámku. Vyjímečné posezení v zámeckém parku na Sychrově nabízí i místní kavárna.

Okruh s princeznou Zámkem vás a vaše děti provede princezna

Okruhy pro děti

Prohlídkové trasy určená pro nejmenší návštěvníky zámku Sychrov. Zámek Sychrov také nabízí trasy prop rodiny s dětmi i pro mateřské školy a první stupeň základních škol.. 

Navštivte pohádkový zámek Kde se točily české pohádky

Interiéry a výstavy

Kolekce vzácných předmětů ze sychrovských sbírek a šperkařských plastik Františka Khynla. Nebo třeba výstava hrašek jistě stojí za zhlédnutí.

Zámecký park Pohled na kavárnu

Zámecký park

Anglický park zaznamenal největší rozkvět v r. 1850, kdy se jeho budování ujal kníže Kamil z Rohanu. Dodnes se v něm dochovalo několik významných dřevin a staveb. 

Ubytování Český ráj s dětmi

Pokud hledáte ubytování s dětmi v Českém ráji můžete se ubytovat u nás.  Od nás máte všechny krásné zámky co by kamenem dohodil. Podívejte se na naše ubytování

Zámek Hrubá skála

Dalším pokladem mezi zámky je v naší oblasti zámek HRUBÁ SKÁLA. Jedna z dominant Českého ráje je původně hrad, který pod názvem Skála nechal vystavět ve čtrnáctém století Hynek z Valdštejna. Strategické umístění na skupině skalních věží bylo zásluhou toho, že nebyl nikdy dobyt. Časem byl přestavěn na zámek a dnes jeho prostory slouží jako stylový hotel s restaurací.

Zámek Hrubá Skála Zámek s restaurací na turistické trase

Zámek a pivovar Svijany

V dojezdové nebo i pěší vzdálenosti je od našeho ubytování zámek Svijany. Areál Svijan nabízí výbornou restauraci, pivovar. Zámek Svijany nabízí kavárnu s čerstvými zákusky. V průběhu rekonstrukce a archeologického průzkumu byly objeveny vzácné nálezy jako 3 000 let stará bronzová jehlice nebo tajná chodba v podzemí zámku. Zámek Svijany leží na dálnici Praha-Turnov a poprvé otvírá své brány veřejnosti 25.6.2016, která si zde může prohlédnout expozici archeologie, o historii zámku a okolí, o historii pivovarnictví a lazebnictví, podzemí, starou a novou zámeckou kapli a další. Ve Svijanech se každý rok koná v létě hudební festival s poutí.

Zámek Svijany Pěší výlet na celý den

Zámek Hrubý rohožce

Zámek HRUBÝ ROHOZEC patří také mezi zámky Českého ráje. Na severozápadním okraji města Turnova, od nás co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky si během dovolené budete moci prohlédnout pozdně gotický zámek, který dostal základní kameny již ve třináctém století. Zámek je veřejnosti přístupný v obvyklých otevíracích dobách českých hradů a zámků. Návštěvníci mají možnost vybrat si ze dvou prohlídkových okruhů:

Zámek Hrubý Rohozec Objevte krásné interiery zámku

Zámek Humprecht

Původně lovecký zámeček HUMPRECHT najdete jak dohlíží z vršku na obec Sobotka. Dokončen byl v roce 1680. Pokud umíte zpívat, budete si zde moci vyzkoušet naprosto ojedinělou akustiku. Vyjmenovali jsme zde několik zámků, které rozhodně v blízkosti našeho ubytování u města Turnov stojí za to, zahrnout do ,, výletění “ po okolí.


Národní kulturní památka Humprecht Unikátní zámekcá stavba
Zámek Mnichovo Hradiště Interiery i procházka kolem zámku stojí za shlédnutí

Zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční, dnes barokní, státní zámek MNICHOVO HRADIŠTĚ, má rovněž své neopomenutelné kouzlo. Procházka okolí a krásný park plný růží stojí za návštěvu. Nedaleko odsud se také nachází výborná restaurace Skala.