Výlety Český ráj s dětmi - i když prší víme kam s dětmi

Dovolená pro celou rodinu v ČR Vydejte se s dětmi k nám

Luxusní dovolená v Česku  může být i s dětmi, podívejte se na to jak může probíhat dovolená s dětmi pokud přijedete k nám. Přečtete si kam na výlety s dětmi a zjistěte kde se můžete ubytovat s celou rodinou v Českém ráji.  Zatímco si vaše děti budou hrát vy můžete odpočívat ve vířivce. Objevte naši plně vybavenou chatu vhodnou pro ubytování s dětmi od 8let.

Kam s dětmi na výlet? Objevte výlety pro rodiče a děti v Českém ráji

Výlety s dětmi

Nevíte kam na výlet s dětmi?

Přečtěte si naše tipy na výlety během dovolené s dětmi v Českém ráji. Dovolená s dětmi může být super zábava. Když se ale děti nudit, může to být i slušný očistec.

Na dovolené u nás, se Vaše děti nudit rozhodně nebudou. Když opomeneme možnost deskových her, a společného dovádění uvnitř chaty, stačí se porozhlédnout po blízkém okolí a o zábavu nouze nebude.

Kde se s dětmi na dovolené vykoupat?

Přírodní koupaliště nejen pro děti

Přírodní koupání tu máme doslova, co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky. Nejblíže je řeka Jizera. V pěší vzdálenosti se nachází její jez, a můžete zde pohodlně plout na kajaku. U jezu je k dispozici stánek s občerstvením. Pokud preferujete jezera nebo rybníky kde se dá příjemně koupat s dětmi, můžete jich najít hned několik. 

Nebo raději výlet po okolí ?

Od  Turnova - srdce Českého ráje s řadou pamětihodností nejen z oborů kamenářství a šperkařství – teče Jizera převážně upraveným korytem. Nad pravým břehem se tyčí zámek Hrubý Rohozec. Na levé straně toku najdete nejznámější skalní města - Hruboskalsko, Příhrazské skály, Drábské světničky a také Mužský - čedičový vrchol s kruhovým rozhledem.   Mladoboleslavsko má také řadu turistických cílů, které nelze opominout.  Podél toku řeky, leží i řada dalších hradů, zámků, zřícenin a církevních staveb (zámek Mnichovo Hradiště, Zvířetice, Michalovická putna, Loreta v Kosmonosích). 

Výlety s dětmi Výlet s dětmi do wake parku

Naučte děti jezdit na vodních lyžích u Mnichova Hradiště

Vodní vlek. Čtyři dvousloupé vodní vleky a 6 překážek, jízdu na lyžích nebo wakeboardu si zde užije každý, jak dětský začátečník, tak pokročilý jezdec. Wakeboard lake v Mnichově Hradišti nabízí možnost koupání zdarma. Vodní lyžování pro děti a dospělé- wakeboarding pro každého. Je to opravdu jednodušší než by jste čekali, půjčovna je k dispozici.

Kemp Sedmihorky Písečná pláž a dětské hřiště

Podnikněte výlet s dětmi do Kempu Sedmihorky

Kemp je oblíbený dětmi a jejich rodiči hlavně v letních měsících. Mnoho škol v přírodě a dětských združení rádo využívá služeb tohoto kempu. Dají se tu pronajmout levné chaty se sprchou a wc. Pro děti je k dispozici minigolf, koupání, bowling, dětské prolézačky. Nechybí stánky s občerstvením. Dětská herna Mlýn nabízí celoročně přímo v kempu aktivní dobrodružství pro děti i dospělé. Koupání je zpoplatněno. Okružní trasa vede po turisticky značených cestách, lesních cestách a místních komunikacích okolím kempu Sedmihorky, podél přírodních rezervací Bažantník a Hruboskalsko. Naučná stezka pro děti i velké návštěvníky má 17 zastavení. Na každém zastavení je připraven nějaký úkol či hádanka. Děti  si mohou zahrát na dřevěný xylofon, na zvířátka, obkreslit si listy stromů a další. K trase byl vydán i dětský průvodce naučnou stezkou, do kterého si děti píší a kreslí co cestou viděli a dělali. Zakoupit ho můžete v recepci kempu Sedmihorky.


Děti budou milovat Radvanovice nebo Liberecké ZOO

Podnikněte tam s nimi výlet 

Objevte Liberecko s dětmi. Výlet na Ještěd nebo pokud nebude zrovna průtrž mračen, Liberecká zoo, bude super nápad na výlet, jak nesedět jen na zadku, ale užít si procházky a dětem dát zážitek.  Ukažte dětem jak vypadá bílý tygr. Ten je totiž ojedinělou raritou, kterou se v Liberci mohou pyšnit. Když vyrazíte druhým směrem, přesněji směr Hradec Králové, v obci Radvánovice na děti čeká zábavní park Šťastná Země.  


Zde se dá s dětmi strávit výlet na vyloženě celý den. Tady rozhodně, díky mnoha atrakcím a vyžití, zlobit nebudou. Tento přírodní zábavní areál v Radvánovicích nedaleko Turnova nabízí dětemrůzné dřevěné herní prvky, jako houpačky, prolézačky, skluzavky, ale takédřevěný hrad, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky, či pískové rýžoviště s pravými českými granátky, a také oblíbené vzduchové trampolíny a prožitkový Geopark. Ve finále to lze pojmout i jako báječný relax pro rodiče.


Radvanovice
Malá Skála Besedické skály a hrad Rotštejn
Výlet na rafty, lanový park nebo Dolánky

Výlet s dětmi na Malou Skálu

Od nás ,zhruba patnáct kilometrů, na Malé Skále si můžete za pěkného počasí zapůjčit koloběžky a projet se až do Dolánek, nebo si sjet část řeky Jizery na raftech, kanoích nebo lodičkách, co tady, na Žluté plovárně, mají k dispozici hned vedle lanového parku.

Ať už vás, nebo vaše děti baví a zajímá cokoliv, v blízkém okolí si zcela jistě nějakou zábavnou aktivitu vyberete. Malá Skála je známá vyhlídkou ze skály na Besedické skály. Besedické skály, zřícenina hradu Rotštejn mohou být příkladem. Příhrazské skály nabízejí dětskou stezku. A pokud se vám bude chtít dělat výlety na kole podívejte se do naší sekce výlety na kole.

A kdyby se vám náhodou nechtělo na žádný další výlet jet, vypusťte děti na naši oplocenou zahradu nebo je nechte hrát ss dětma ve vesnici. Můžou si zahrát třeba badminton, šipky, zaboxovat do boxovacího pytle a vy si užijte relax pod pergolou v pohodlném křesílku, nebo se naložíte do vířivky a užijete si klid, přírodu a to, že nemusíte dělat vůbec nic. Pokud budete chtít o naši chatě vědět víc, klikněte na tlačítko. Více si o výletu na Malou Skálu můžete přečíst zde.


Výlety za špatného počasí Zábava v Liberci i skvělé jídlo

Tipy na výlety s dětmi i za špatného počasí


I za nekalého počasí se s dětmi na dovolené zabavíte. V rozumné dojezdové vzdálenosti najdete hned několik krytých plaveckých bazénů. Hned v nedalekém Turnově jsou dva. Jeden krytý a jeden venkovní, který se jmenuje Mašovská zahrada.  V Liberci je zábavný krytý aquapark a krytý plavecký bazén s tobogánami a dalšími vodními atrakcemi, který navíc nabízí sluneční zahradu s venkovními lehátky a dětským hřištěm.  Ve městě Mladá Boleslav, starém více než tisíc let  najdete architektonické skvosty i zajímavé Škoda Muzeum.

Výlet do Dinoparku

Jed'te s dětmi  do Liberce

IQPark Liberec
 Vědecko-zábavní centrum, které si užijí i nejmenší badatelé.Lunapark Liberec
Závodní dráha se šlapadly. kolotoče, houpačky, prolézačky, skluzavka, trampolína, vláček s kačenkami, nafukovací hrad. horolezecká stěna.
Labyrint Liberec
Budete bloudit křišťálovým bludištěm se skly, temným labyrintem, kde na Vás sem tam může vykouknout i nějaké to strašidlo.
Dinopark Liberec
Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. DinoPark nejsou jen modely dinosaurů v životních velikostech, ale také množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií.
Rodný dům F. Porscheho
Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti.Muzeum Liberec
Severočeské muzeum v Liberci patří mezi největší muzea v České republice, dnes muzeum nabízí i regionální a přírodovědné sbírky.