Cestovatelská potěšení

Kam na výlet? Máte rádi čerstvý vzduch a krásnou krajinu? Pak právě pro vás bude výlet do Českého ráje tím opravdovým rájem. Když budete procházet slavnými turistickými stezkami, budete obklopeni krásou na dosah ruky. A jako neočekávaná vás překvapení čekají daleké výhledy. Na světlém obzoru se modře rýsuje Bezděz, Ralsko, Ještěd nebo  Kozákov, Trosky a hruboskalská bariéra se staroslavným Valdštejnem. Dovolená v Českém ráji bude ta na kterou budete jistě dlouho vzpomínat.

Skalní města

Český ráj, to jsou především skály. Na některých stávaly hrady, jinde byly zřízeny vyhlídky, další se staly pojmy mezi horolezci a jejich zdolání se dodnes považuje za jakousi horolezeckou maturitu. Uprostřed Klokočských skal dokonce najdete jedinou veřejně přístupnou jeskyni Českého ráje, zvanou Postojna. Její prohlídka ale vyžaduje lehce dobrodružnější povahu. Doporučujeme zde strávit více času, k vidění je toho opravdu hodně. 

Věžické údolí

Nejkrásnějsí údolí Českého ráje je Věžické údolí. U rybníka Věžák můžete zavzpomínat na film Jak dostat tatínka do polepšovny.