Cyklodovolená- cyklostezky a  tipy pro cyklisty na výlety na kole v Českém ráji

Cyklodovolená

Ubytování a cyklotrasy pro cyklisty. Dovolená na kole Český ráj je nejlepší cyklodovolená, kterou můžete v ČR zažít. Podívejte se na naši chatu pro cyklisty v českém ráji. Dovolená na kole může být skvělá zkušenost. Objevte s námi tipy na výlety na kolech, cyklostezky pro cyklisty nebo rodiny s dětmi i ubytování s kolem. Dovolená Český ráj je skutečným rájem pro všechny cyklisty.

Cyklodovolená Český ráj Poznejte cyklotrasy a užijte si luxusní ubytování pro cyklisty
Cyklo ubytování nabízí
  • Krytý přístřešek pro kola
  • Ubytování na cyklotrase
  • Zamykatelná zahrada
  • Místo na parkování auta
  • Plně vybavená chata
  • Venkovní sezení s vířivkou

Cyklostezky ČR

Máte rádi vítr ve vlasech, čerstvý vzduch a krásnou krajinu? Pak právě pro vás bude dovolená na kole do Českého ráje tím opravdovým rájem. Tato romantická oblast je plná cyklostezek kde si každý cyklista přijde na své. Doporučujeme zde strávit více času, k vidění je toho opravdu hodně. Rozjeďte se na kole a nechte se zaplavit hormonem štěstí, který cyklo výlet produkuje.  

Dnes se můžete vydat po značených cyklotrasách v blízkosti Jizery Jizerskými horami, Západními Krkonoši, Českým rájem a Polabím až do Prahy. Mezizastavkou na vaší dovolené na kole může být naše chata. Páteřní cyklotrasa Greenway Jizera je dnes tvořena několika na sebe navazujícími cyklotrasami. Pojedete po nově vybudovaných úsecích cyklostezky (např. úsek Líšný – Turnov), po klidných silnicích či po nezpevněných cestách. Odhalíte tak kouzlo šesti svérázných krajin, poznáte jejich přírodní památky, hrady a zámky, technické pozoruhodnosti i lidovou a církevní architekturu.

Délka značené cyklotrasy Greenway Jizera:

  • Jizerka, Pod Bukovcem – Praha, Černý most: 172 km
  • Jizerka, Pod Bukovcem - Lázně Toušeň (soutok Jizery a Labe): 159 km


Dovolená na kolech Nejkrásnější cyklodovolená v ČR

Dovolená na kolech s rodinou 

Nejkrásnějsím údolím, které můžete navštívit na kolech s rodinou je Věžické údolí. U rybníka Věžák můžete zavzpomínat na film Jak dostat tatínka do polepšovny. Je jen na vás kam až se rozhodnete podívat. Jestli vyjedete pouze na krátký výlet, nebo se rozhodnete pro celodenní výlet na kolech. Od nás jste přímo ve středu těch nejlepších cyklostezek. 

Pokud si nevíte rady s plánováním cesty, využijte internet, určitě naleznete vhodnou trasu se zajímavými zastávkami anebé se podívejte na naše tipy. Pokud si chcete kolo půjčit využijte služby půjčovny kol. Tyto a další služby najdete v naši sekci služby.


Tip pro cyklisty
od zámku Hrubá Skála 1

Hrubá Skála - Vidlák - Věžák - Pekařova brána - Libošovice - Prokopské údolí - Kost - a zpět


Výlet na kole
od zámku Hrubá Skála 2

  • Hrubá skála k Věžickému rybníku a odtud údolím Jordánky a Žehrovky k Podsemínskému rybníku a rybníku Nebákov, zpět k Věžickému rybníku a Hrubé Skále

Kudy na kolech
Z Turnova na Malou Skálu

  • Od nás do Turnova kolem zámku Hrubý Rohozec, přes Dolánky, Malou Skálu do Líšného s možností návratu vlakem
Cyklodovolená Turnov Od nás se napojíte na krásnou cyklostezku

Výlet na kole z Turnova na Valdštejn

Cyklookruh zavede cyklysty k hradu Valdštejn dále pak zámek Hrubá Skála a přes Turnov zpět. Na cyklotrasu se napojíte ve vesnici Všeň. Cyklookruh má kolem 40km. 

Cyklookruh na zámek Sychrov Jednoduchá cyklotrasa

Výlet na kole na zámek Sychrov

Trasa vede ze Svijan, dále na Nechálov a přes Sedlíšťka k zámku Sychrov. Odtud pak přes Jenišovice zpět do Turnova. Výlet je možné podniknout i na kolech.

Svijany – Svijanský Újezd  – Nechálov – Sychrov a zpět 

Mapa CHKO Český ráj Od nás se připojíte na trasu ve vesnici Všeň

Výlet na kole z Turnova

Cyklistická trasa: 

Z Turnova na hrad Kost a Valečov

Všeň - Olešnice - Žehrov - Příhrazy - Olšina – Zásadka - Valečov - Branžež - Srbsko - Kost - Libošovice - Pleskotský mlýn - Vyskeř - Kacanovy – Turnov-Všeň

Český ráj na kole Vyjímečná dovolená na kolech

Dovolená na kole

Český ráj - sever

GWJ sleduje řeku až na úsek pod Semily, kde se řeka prodírá hlubokým kaňonem s Riegrovou stezkou (atraktivní stezka pouze pro pěší). Nad pravým břehem leží Bozkovské dolomitové jeskyně, nad levým břehem se vypíná strážná hora Českého ráje - Kozákov. Z Podspálova sleduje GWJ opět Jizeru do Železného Brodu - města skla a lidové architektury. Odtud do Líšného musíte překonat stoupání, a pak Vás čeká nová cyklostezka podél řeky až do Turnova.

Na Malé Skále řeka vstupuje do pískovců české křídové pánve. Přímo od řeky se tyčí skalní stěna Pantheonu (Vranov), na levém břehu oproti maloskalské Drábovně je vidět úchvatné Suché skály. Dále leží oblast Sokola, skalního bludiště Chléviště - Kalich. Jizera u Rakous naposledy odklání svůj tok dvěma mocnými oblouky a pod Betlémskými a Klokočskými skalami se blíží k Turnovu s jeho otevřenější nivou.

Cyklotrasa Český ráj jih

Podél toku řeky, kudy vede i GWJ, leží i řada dalších hradů, zámků, zřícenin a církevních staveb (zámek Mnichovo Hradiště, Zvířetice, Michalovická putna, Loreta v Kosmonosích). Tyto cíle leží vesměs na cyklotrase podél Jizery. Na jihu pak pozvolna navazuje Polabí.

Cyklotrasa na Hrubou skálu a údolí Z Turnova
Cyklotrasa na Sychrov Z Turnova
Na kole do Dolánek Z Turnova