Naučte se paragliding Vyzkoušet si můžete paragliding na Kozákově

Paragliding Kozákov

Letový terén Kozákov se nachází na severním okraji Českého Ráje, mezi městy Turnov a Semily.Škola paraglidingu Kozákov a Černá Hora nabízí lekce pro všechny věkové kategorie a kurzy paraglidingu pro začátečníky ukončené pilotní licencí. Pokud si chcete paragliding pouze vyzkoušet, najdete v jejich nabídce tandem paragliding na navijáku nebo na nejlepších terénech v České Republice jako je Kozákov.

Český ráj na kole

Cyklotrasy

Ať už jste vyznavači výletů a pěší turistiky, nebo se raději svezete na kole, nabízí se vám zde možnost využít některou z turistických stezek nebo cyklostezek, kterých je zde v českém ráji vysoká koncentrace a jsou velmi dobře značené. Český ráj je doslova protkaný lesními cyklostezkami a mnohé z nich vás zavedou na místa kde je možné se vykoupat. Podívejte se na naše cyklotrasy na výlet na kolech.


Vodní vlek Mnichovo hradiště Jezero na koupání nebo na vodní lyže

Vodní vlek 

Vodní lyže Mnichovo Hradiště. Čtyři dvousloupé vodní vleky a 6 překážek, jízdu na lyžích nebo wakeboardu si zde užije každý, jak začátečník, tak pokročilý jezdec. Venkovní areál vodních vleků se nachází v Mnichově Hradišti a kromě vleků tam najdete i venkovní posilovnu, nebo slacklineu. Rezervaci vodních lyží proved'te zde.

Půjčovna Malá Skála Vypůjčit můžete koloběžky, rafty i kanoe

Malá Skála -Dolánky 

Tam na lodi a zpět na koloběžce. Přijeďte automobilem do Malé Skály. Těsně před dopravní značkou začátek obce Malá Skála odbočte doprava k řece a sjeďte přímo na základnu Půjčovny Klokočí, kde pohodlně a zdarma zaparkujete. Půjčí Vám kánoi nebo raft a Vy se vydáte na osmikilometrovou plavbu po řece Jizeře z Malé Skály do Dolánek. Výlet můžete absolvovat také v opačném pořadí. Po zaparkování v Dolánkách na vyhrazeném místě pro zákazníky Půjčovny Klokočí začít výlet jízdou na koloběžce do Malé Skály. Zpět do Dolánek pak po Jizeře na lodi.

Půjčovna kanoí Pro všechny

Vodácká trasa

Chcete-li strávit na řece více času zvolte výlet po Jizeře z Podspálova (železniční zastávka Spálov) do Dolánek. Jde o plavbu na celý den, proto doporučujeme z Podspálova vyplout brzy ráno. Lodě přistavuje půjčovna raftů a kanoí k železniční zastávce Spálov na devátou hodinu, kdy k soutoku Jizery s Kamenicí přijíždí ranní vlak. Tuto trasu můžete také rozdělit do dvou dnů a cestou přenocovat třeba v naší chatě.

Horolezec v českém ráji Vyzkoušejte skály českého ráje

Horolezectví

V CHKO Český Ráj jsou mapové polygony s definovaným termínem povoleného lezení a pravidly prvovýstupů

  • Hruboskalsko centrum
  • Hruboskalsko údolíčka
  • Hruboskalsko vnější
  • Prachovské skály
  • Skály na Mužském
  • Borecké skály
  • Více informací o horolezectví naleznete zde