Bozkovské dolomitové jeskyně vyřeší problém kam o víkendu s dětmi

Tip na výlet když prší IQ Park Liberec

Nevíte kam jet o víkendu když prší?Když nevíte kam na víkend zkuste Bozkovské jeskyně.  Pokud se chcete podívat na více tipů jak strávit víkendy a dovolenou v Českém ráji když prší nebo v zimě, navštivte tyto naše stránky kde se dozvíte víc.Bozkovská jeskyně

Jen čtyřicet  minut od nás –se nachází Bozkovské dolomitové jeskyně.

Schovejte se do jeskyně před deštěm V parném létě se můžete příjemně ochladit

Skvělý výlet když je vedro nebo když prší

Absolutně z ,, jiného soudku ” možných aktivit na víkend a během dovolené u nás, by mohla být návštěva Bozkovských dolomitových jeskyní. Ukazují úchvatnou práci přírody,kde je vše jako jsou stalagnáty,stalaktity,stalagmity a krápníková výzdoba. Nejúžasnější je na konec prohlídky asi 45minut je největší jeskynní jezero a další jezírka s čistou průhlednou vodou. 

Bozkovské dolomitové jeskyně

V Libereckém kraji, v okrese Semily, na okraji obce Bozkov, se nachází nejrozsáhlejší dolomitový jeskynní komplex v severovýchodních Čechách. Je tvořen vápnitým dolomitem, spodní část je zatopena a dala vzniknout překrásnému podzemnímu jeskynnímu jezeru. Je to největší podzemní jezero v České republice. V roce 1999 byly tyto jeskyně prohlášeny národní přírodní památkou.

Vemte děti a vyražte na výlet Jeskyně zaručují zábavu i pro děti

Bozkovské jeskyně zaujmou i děti

Lámete si hlavu kam o víkendu s dětmi? Bozkovské jeskyně vznikaly statisíce let postupným rozpouštěním vápenitého dolomitu slabě kyselou vodou, která vyplňovala podzemní dutiny. Krasová výzdoba vznikala roky a křehké krápníky působí skoro až nadpozemsky, jako by byly z bájného světa. Stalagmit, stalagtit a nebo stalagnát, to jsou pojmenování třech základních druhů krápníků, které jsou v útrobách zmiňované jeskyně. Jaký je mezi nimi rozdíl vám zcela jistě prozradí na prohlídkovém okruhu v Bozkovských jeskyních, který trvá přibližně 45 minut. Vaše děti budou nadšené, takže pokud nevíte kam na výlet s dětmi když prší Bozkovské jeskyně mohou tento problém vyřešit. 


Vyrazit na výlet do jeskyní o víkendu nebo raději v týdnu? 

Pokud se rozhodnete vyrazit o víkendu na výlet do Bozkovských jeskynní, nezapomeňte si přibalit teplou mikinu, klidně náhradní ponožky a dětem tepláčky, a to i parném létě. Věřte, že budete za tuto radu rádi. V jeskyních se totiž drží celoročně stabilní teplota - pouhých osm stupňů Celsia. Takže, teplé oblečení sebou a i v ,, pařáku “, třicet stupňů ve stínu, se můžete vydat vstříc objevování krás podzemního světa, křehkosti krápníků, průzračných jezer a ještě se u toho příjemně ochladíte. Pokud chcete vyrazit na výlet o víkendu dobře si prostudujte otevírací dobu. Právě o víkendu jsou Bozkovské jeskyně v některých měsících zcela uzavřeny a to v lednu, únoru, březnu, listopadu a prosinci. O víkednu zaparkujete u COOPU zdarma.