Objevte hrady a zámky díky ubytování  v srdci Českého ráje poblíž skalních měst

Naše ubytování Ubytování na cyklotrase

Ubytování

poblíž nejkrásnějších hradů a zámků v Českém ráji

Nabízíme ubytování v srdci nejkrásnějších hradů a zámků v českém ráji. Chata na víkend nebo na dovolenou v srdci Českého ráje je situovaná nedaleko Turnova v malé vesničce. Naše ubytování v Českém ráji nabízí možnosti výletů na skály, zámky a hrady. Skály Klokočí, Drábské světničky, Skalní město Příhrazské skály a další.

Objevte naši chatu a rezervujte si Ubytování  daleko od rušného města.  Český ráj, to nejsou jen Prachovské skály nebo lázně Sedmihorky. Je toho mnohem víc, co můžete v této překrásné krajině vidět a zažít. Podívejte se na naše tipy na výlety a objevte nejbližší skalní města, hrady a zámky kam se můžete od nás vydat i pěšky nebo na kole.

Hrady Českého ráje

Víte kde se natáčely nejkrásnější české pohádky? Na hradech a zámcích v Českém ráji. Přečtěte si, které pohádky se tu natáčely a jed'te se tam s dětmi podívat.  Blízké okolí a samotná oblast Českého ráje, ve které se naše ubytování nachází, je historickými hrady a zámky doslova prošpikována. 

Pokud bychom měli jmenovat ty nejznámější a nejhezčí, bylo by to těžké rozhodování. Proto uvádíme jen ty které jsou našemu ubytování nejblíž. Skalní města, hrady, rybníky ke koupání a řeka Jizera jsou hlavní dominantou Českého ráje.

Zkusíme vás tedy provést po hradech, zámcích a skalách Českého ráje a pokud budete chtít vědět víc neváhejte navštívit další stránky tohoto webu. Z desítek hradů a zámků jsou nejvíce navštěvované např. Trosky,  Valdštejn nebo pohádkový hrad Kost. Pokud vás fascinují zříceniny určitě je zahrňte do svého výletu. Naplánujte si trasu se zastávkou na zřícenině hradu Zbiroh, Valečov nebo Zvířetice.

Nejbližší hrady
 • Klamorna
 • Hrad Trosky
 • Hrad Frýdštejn
 • Hrad Valdštejn
 • Hrad Kost
 • Chlum Kozlov
 • Pantheon
 • Kavčina
 • Athurův hrad
 • Zřícenina hradu Zbiroh
 • Valečov
 • Staré hrady u Příhraz
Hrad Kost Vydejte se na Kost na kolech

Hrad Kost

Hrad Kost, který se nachází v Českém ráji, obklopují romantická údolí s mnoha turistickými trasami a cyklistickými stezkami takže od našeho ubytování můžete dojet na hrad Kost i na kole. Princezny Adélka a Angelína, z oblíbené pohádky S čerty nejsou žerty , bydlely na hradě Kost blízko obce Sobotka.

Hrad Frýdštejn Ubytování nedaleko hradu Frýdštejn

Hrad Frýdštejn

Pamatujete na sídlo zlých a proradných čarodějnic, které unesly princeznu Jasněnku? Pokud ano, určitě si vzpomenete jak ji švec Jíra pomocích létajících křídel zachraňoval, bylo na hradě Frýdštejn. Hrad Frýdštejn najdete na Maloskalsku. Projít si můžete i známé skály a skalní města v jeho okolí. Dominantou hradu je velká hradní věž, postavená na nejvyšší pískovcové skále.

Ubytujte se poblíž hradu Trosky Objevte Troskovice

Hrad Trosky

Dominanta Českého ráje, hrad Trosky posloužil jako sídlo zlého Mrakomora v pohádce Princ a Večernice. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad. Hledáte ubytování u hradu Trosky nebo ubytování v obci Sedmihorky? Podívejte se na naši nabídku ubytování od nás to není na Trosky daleko.

Skalní hrad Vranov Panteon Malá Skála

Skalní hrad Vranov Pantheon

Vranov (jinak též hrad Pantheon Malá Skála či Panteon) je zřícenina skalního hradu na pravé straně řeky Jizery. Vranov je zřícenina skalního hradu na pravé straně řeky Jizery, tyčící se nad severočeskou obcí Malá Skála, okres Jablonec nad Nisou. Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov. Auto je nutné zanechat v obci Malá Skála a vydat se na hrad pěšky, na kole je místo poměrně špatně přístupné.

Hrad Trosky Objevte hrad Trosky kde se natáčely české pohádky

Skály a skalní města

Naše chata v Českém ráji nabízí možnosti výletů na skály, zámky a hrady i bez auta. Skály Klokočí, Drábské světničky, Skalní město Příhrazské skály a další. Poznejte Český ráj dokonale, navštivte všechna hlavní skalní města! romantické pískovcové skály, tajemné skalní hrádky a nedotčená příroda. 

Skály, které schovají před ostrým větrem a v parném létě při procházce nabídnou blahodárný stín. Vodní plochy u kterých nenajdete tobogán a davy křičících, koupajících se lidí, ale množství vodního ptactva, chráněné živočichy a všudypřítomný pocit harmonie. Český ráj a jeho skály, hrady, zámky a skalní města si stojí za svým jménem a až nás tady navštívíte, přesvědčíte se o tom všem sami.


Hrady a zámky- Skály a skalní města - Ubytování Český ráj
Nejbližší skály
 • Drábské světničky
 • Příhrazské skály
 • Besedické skály
 • Klokočské skály
 • Prachovské skály 
 • Skalní město Hrubá Skála
Nejznámější skalní město Prachovské skály

Prachovské skály

Nejznámější částí Českého ráje jsou jistě Prachovské skály.O tomto místě asi někdy slyšel každý.Když využijete našeho ubytování budete moci objevovat různá skalní města, protože naše chata je v samém srdci Českého ráje. Uprostřed Prachovských skal , až budete procházet Císařskou chodbou , půjdete místem, kudy běžela Miroslava Šafránková v pohádce Malá mořská víla. Skály jsou na celkem malé ploše, ale vede mezi nimi mnoho cest, takže výlet nebude jen na chvíli.  Je to skalní město plné chodeb, roklí a dechberoucích vyhlídek.  Na výběr budete mít z několika tras s různou náročností. Mnoho nádherných skal s vyhlídkami, úžlabinami a schody. V areálů je několik míst k občerstvení. Trochu nepříjemná je cena za vstup, která je poměrně vysoká, ale místo za to určitě stojí. 

Ubytování poblíž Klokočských skal Klokočí je od nás jen 10 km

Klokočské skály

 Nádherné Klokočské skály najdete pouhé 4 km od Turnova nad obcí Klokočí. Petr Máchal spolu s čertem Jankem vstupovali do pekla v Klokočských skalách a mlýn hodného Petra roztáčel své mlýnské kolo v obci Střehom. Klokočské skály, které byly v červnu roku 1985 vyhlášeny přírodní rezervací, leží u obce Klokočí. Skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal se sloními hřbety a Klokočských skal s jeskyní Postojna a Klokočskými průchody. Při jejich návštěvě můžete zavítat i do známé jeskyně Postojna zvanou Amerika. Skály se nachází v blízkosti obce Klokočí, blízko Mírové pod Kozákovem na jih od Malé skály. Zaparkovat můžete v obci Klokočí, Klokočské průchody. 

Suché skály Maloskalsko pro horolezce

Suché skály

Suché skály jsou národní přírodní památka a dominanta Maloskalska. Z geomorfologického hlediska jsou Suché skály spolu s blízkým Panteonem součástí Ještědsko-kozákovského hřbetu. Lokalita dobře přístupná z Malé Skály jak pěšky, tak i autem po klikaté silnici směřující do Koberov, možností odstavení vozidla na parkovišti v blízkosti samotných skal. Několik skalních věží nabízí horolezcům různé úrovně pro lezení

Skalní město Neposlušné pejsky nechte raději doma

Besedické skály

Besedických skalách vás provede naučná stezka, snad se neztratíte ve skalních labyrintech a najdete bývalou modlitebnu s oltářem i vyhlídku na Vysoké Skále.  Skalní bludiště chlévište a skalní mšsto Kalich je ideální spojit ještě s prohlídkou hradu Zbiroh. Skalní město není vhodné pro malé děti. 

Zámek Hrubá Skála Skalní město v okolí Hrubé skály

Skalní město Hrubá skála

Výlet do pohádky zažijete ve Skalním městě Hruboskalsko.  Princ Bajaja v pohádce svedl svůj boj o princeznu na zámku Hrubá Skála. Poznejte místa kde žil, utečte drakovi ve skalním labyrintu, projděte Myší dírou a nezapomeňte se podívat na Zámek Hrubá skála, kde můžete strávit noc stejně jako princezna Slavěna.
Adamovo lože , skalní útvar ve skalách Hruboskalska a úzká průrva mezi skalami, které se říká Myší díra , to byly úkryty pro Bajaju, když se převlékal do brnění. Skoro se vsadím, že stejně jako většina lidí, milujete film Jak dostat tatínka do polepšovny . Neposedný Vašek lezl s tatínkem, čímž mamince málem přivodili infarkt na Dračí zub. Ve skutečnosti se jedná o skálu se jménem Skautská věž .  Najdete jí blízko symbolického hřbitova horolezců ve skalním městě u Hrubé Skály. Ve filmu si svou roli získaly i rybníky Věžák a Vidlák, do kterého vjel chudák pošťák se slovy...vodník, a říká mi Fando.  Daly by se jmenovat další a další pohádky a filmy, které se natáčely v lokacích na území Českého ráje. Další filmová místa můžete objevovat, až budete na dovolené u nás. Odtud to totiž všude máte jen kousek. A pokud máte děti podívejte se na naše tipy kam s dětmi na výlet.

Výlet na Drábské světničky Od nás můžete podniknout i na kole

Drábské světničky

Drábské světničky patří mezi nejvyhledávanější místa Českého ráje, a to především kvůli dalekému výhledu do okolní krajiny.  Drábské světničky jsou skalní pevností. Celý komplex původně tvořilo přibližně 30 světniček vytesaných do sedmi až 15metrových skalních bloků.

Příhrazské skály Nejblíž našemu ubytování

Příhrazské skály

Jen kousek od přeplněných Drábských světniček a Valečova je kousek přírody, kde opravdu není plno lidí. Podivuhodné skalní útvary naleznete v Příhrazských skalách, nejzajímavější je Kobylí hlava a Studený průchod. Příhrazské skály je komplex skalních měst s třetihorními neovulkanickými tělesy a s přirozenými a polopřirozenými lesními komplexy.Součástí je i dětská turistická stezka Příhrazskými skalami.